Požár bytu v Moravské Ostravě se záchranou dvou osob sousedy

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktualiry/Z regionů

Požár bytu v Moravské Ostravě se záchranou dvou osob sousedy

Profesionální hasiči ze stanice HZS MSK Ostrava-Fifejdy zasahovali ve středu 12.9.2018 dopoledne v Moravské Ostravě u požáru jednopokojového bytu, když ještě před jejich příjezdem z něj sousedé zachránili ženu a dítě po vytržení mříží z okna. Hasiči pak evakuovali jednoho muže ze zakouřeného dvoupodlažního domu. Předběžná škoda byla odhadnuta na 50 tisíc korun, nikdo nebyl zraněn. Příčina vzniku požáru je v šetření.

qqqqqq-(1).jpg

Operační středisko hasičů bylo o požáru v bytě v přízemí domu informováno ve středu po půl jedenácté dopoledne. Do Cihelní ulice vyjela jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Fifejdy čtyřmi vozidly. Oheň hasiči dostali pod kontrolu za deset minut, necelou čtvrthodinu jim zabralo dohašení.

qqqq-(1).jpg

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje