Požár bytu v Ostravě - hasiči zachránili čtyři osoby

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Požár bytu v Ostravě - hasiči zachránili čtyři osoby
V sobotu 22. dubna 2017 v podvečer zasahovaly dvě jednotky hasičů u požáru jednoho z bytů v osmipatrovém bytovém domě na Nálepkové náměstí v ostravské části Poruba. Hasiči zachránili čtyři osoby, majitelka bytu se nadýchala zplodin.
fe.jpg
Požár v kuchyni byl na operační středisko ohlášen pět minut před půl sedmou večer. Na místo byly vyslány jednotky HZS MSK ze stanic v Ostravě - Porubě a Ostravě - Zábřehu se dvěma cisternami a automobilovým žebříkem.
Ještě před jejich příjezdem se požár snažili hasit sousedé za pomocí vody z nástěnného hydrantu. Hasiči z objektu evakuovali 10 osob, další čtyři zachránili ve speciálních vyváděcích maskách. Následně požár zlikvidovali a objekt odvětrali přetlakovým ventilátorem.
efr.jpg
Majitelku bytu, která se nadýchala zplodin hoření, si odvezli do nemocnice zdravotníci, lékař rovněž na místě zkontroloval stav jednoho z obyvatel domu.
ViewImage-aspx.jpg
Příčina vzniku požáru je v šetření, způsobenou škodu odhadl vyšetřovatel na 500 tisíc korun.

Autor:
Jan Kozák