Vyprošťování řidiče na Opavsku

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

16.02.2017
Vyprošťování řidiče na Opavsku
            Dvě jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek 16.2.2017 dopoledne v Háji ve Slezsku, místní části Smolkov (okres Opava), u nehody osobního automobilu Škoda Fabia Combi, který skončil v příkopu na střeše, opřen o plot a hlavní uzávěr plynu. Hasiči museli z auta opatrně vyprostit zraněného a zaklíněného řidiče, pak vytáhli na silnici i havarovanou fabii.
            Operační středisko hasičů bylo o nehodě mezi Smolkovem a Chabičovem informováno ve čtvrtek zhruba ve čtvrt na jedenáct. Do Smolkova vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Opava dvěma vozidly, společně s ní jednotka dobrovolných hasičů z Hrabyně.
            Hasiči zabezpečili havarovanou fabii před případným požárem. Z auta ještě na střeše v příkopu vyprostili staršího řidiče - s pomocí hydraulických nůžek a hydraulické stojky - a předali týmu ZZS MSK. Muž byl při vyprošťování při vědomí a komunikoval.
            Fabii pootočili hasiči ještě v příkopu na kola a navijákem ze zásahového vozidla ji vytáhli na silnici. Na menší únik provozních kapalin na silnici a chodník použili nasákavý sorbent. Asistovali při naložení havarované fabie na vozidlo odtahové služby.

Autor:
Petr Kúdela