Požár členitého rodinného domu ve Slezské Ostravě s velkou škodou

05.04.2020 | Slezská Ostrava/ Moravskoslezský kraj
Požár členitého rodinného domu ve Slezské Ostravě s velkou škodou

Je i video.

Šest jednotek hasičů zasahovalo od sobotního večera 4.4.2020 do pozdní noci u požáru velkého a členitého trojpodlažního rodinného domu ve Slezské Ostravě. Požár se minimálně do sobotní půlnoci obešel bez zranění, předběžná škoda byla ještě před uhašením odhadnuta na 5 milionů korun. Příčina vzniku požáru se bude šetřit až za světla.

Operační středisko hasičů bylo o události informováno v sobotu krátce po čtvrt na osm večer jako o požáru vrat. Do Počáteční ulice vyjely čtyři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Slezská Ostrava, Fifejdy, Přívoz a Zábřeh, společně s nimi dvě jednotky dobrovolných hasičů – Radvanice a Heřmanice.

Už při příjezdu prvních jednotek hasičů vydatně hořela nejen vrata, ale za nimi zaparkovaný osobní automobil Mercedes a velká část dvoupodlažního rodinného domu s třetím podlažím – obytným podkrovím pod sedlovou střechou.

Hasičům ztěžovala zásah členitost domu a obtížný přístup. Přesto dostali oheň pod kontrolu už za hodinu, dohašování s rozebíráním střešních konstrukcí jim zabralo několik dalších hodin i přes sobotní půlnoc, když na pomoc přijela automobilová plošina AP 30 MB Econic/Bronto ze stanice HZS MSK Slezská Ostrava.

Video (Tomáš Lach, HZS Moravskoslezského kraje): https://youtu.be/N3Vo2JgTDHw

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje