Požár devíti hektarů strniště, opět se záchranou lesa

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktualiry/Z regionů

30.08.2019 | Bítov/ Moravskoslezský kraj
Požár devíti hektarů strniště, opět se záchranou lesa

Osm jednotek hasičů zasahovalo v obci Bítov (okres Nový Jičín) u požáru devíti hektarů strniště a následně u požáru zasahující hasičské cisterny Tatra místních dobrovolných hasičů, která byla také rychle uhašena. Požár se obešel bez zranění, příčina jeho vzniku je v šetření.

Hasiči svým rychlým zásahem zabránili rozšíření ohně na přilehlý les. Škoda tak vznikla pouze na hasičské tatrovce – odhadem za 50 tisíc korun.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno ve čtvrtek po 15. hodině. Do Bítova ihned vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Bílovec, společně s ní sedm jednotek dobrovolných hasičů - Bítov, Bílovec, Slatina, Studénka, Tísek, Klimkovice a Kyjovice.

Hasiči oheň uhasili za necelou hodinu, zemědělci přitom hořící části pole oborávali. Při hašení vzplála starší Tatra místních dobrovolných hasičů (Bítov), naštěstí ji pohotově uhasily jednotky dobrovolných hasičů ze Slatiny a z Kyjovic, kterým na místě ještě zbyla voda.

Obdobná záchrana lesa se hasičům z Novojičínska podařila o den dříve. V Mošnově. Viz článek a video pod tímto.
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje