Požár dvou garáží v rodinném domku v Hlučíně

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktualiry/Z regionů

Požár dvou garáží v rodinném domku v Hlučíně

pozar-dum1.jpg
Šest jednotek hasičů zasahovalo ve čtvrtek 15.11.2018 brzy ráno v Hlučíně (okres Opava) u požáru dvou garáží v suterénu rodinného domku. Obešel se bez zranění, předběžná škoda byla odhadnuta na 1,5 milionu korun, z toho 500 tisíc na dvou zaparkovaných osobních automobilech.

ViewImage-aspxr-(1).jpg

Hasiči svým rychlým zásahem uchránili celou bytovou jednotku nad oběma garážemi před požárem, odhadem majetek za 2,5 milionu korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.

ViewImage-aspx-(1).jpg

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno ve čtvrtek krátce po třetí hodině ranní. Do ulice Rovniny ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Hlučín a Ostrava-Přívoz, společně s nimi čtyři jednotky dobrovolných hasičů – Hlučín, Ludgeřovice, Hlučín-Bobrovníky a Hlučín-Darkovičky.

tre-(1).jpg

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za hodinu a půl, dohašování jim zabralo asi hodinu. Do bytu nad garážemi se oheň vůbec nedostal. Z garáží mj. vynesli 4 různě těžké tlakové lahve s argonem a ochlazovali je. Po odjezdu pěti jednotek hasičů zde až do čtvrtečního dopoledne kontrolovali požářiště dobrovolní hasiči Hlučín-Bobrovníky.

jhg-(1).jpg

Oheň zničil veškeré vybavení garáží a uvnitř zaparkovaný osobní automobil Mazda 6. U druhého automobilu (Peugeot 207), který stal venku před garáží, poškodil přední část.

rr-(1).jpg

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje