Požár harvestoru v lese na Bruntálsku

HZS Moravskoslezký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Požár harvestoru v lese na Bruntálsku
pozarohen-les2.jpg
Dvě jednotky hasičů zasahovaly v úterý 9.4.2019 ráno v lese v katastrálním území obce Lomnice (okres Bruntál) u požáru víceúčelové vyvážečky dřeva (harvestoru), která pravděpodobně začala hořet kvůli technické závadě. Předběžná škoda na stroji byla odhadnuta na 900 tisíc korun, nikdo nebyl zraněn.

ViewImage-(8).jpg

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v úterý ve čtvrt na devět. Do Lomnice ihned vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Bruntál společně s jednotkou dobrovolných hasičů z Lomnice.

ViewImage-(9).jpg

Už při příjezdu hasičů lesní stroj vydatně hořel. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za pět minut, když museli zasahovat v dýchací technice, dohašování jim zabralo téměř půlhodinu.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje