Požár hospodářských objektů na Třinecku s lehkým zraněním

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Požár hospodářských objektů na Třinecku s lehkým zraněním

Pět jednotek hasičů zasahovalo od sobotní půlnoci do nedělního rána 16.9.2018 v obci Písek (okres Frýdek-Místek) u požáru tří hospodářských objektů u rodinného domku.

qqq.jpg

Během události se zranil jeden z obyvatel domku. Předběžná škoda byla odhadnuta na půl milionu korun, příčina vzniku požáru je v šetření.

ViewImage-aspx.jpg

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno zhruba 20 minut po sobotní půlnoci. Do Písku vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Třinec a Nošovice, společně s nimi tři jednotky dobrovolných hasičů - Písek, Jablunkov a Bukovec.

qqw.jpg

Hořela velká dřevěná stodola o půdorysu 15 x 10 metrů se zemědělským a stolařským vybavením a dva přístavky o půdorysu vždy 5 x 3 metry (1 zděný, 1 dřevěný). Hasiči museli z hořících objektů vynášet balíky slámy.

qq.jpg

Oheň dostali hasiči pod kontrolu za tři hodiny, dohašování s rozebíráním konstrukcí jim zabralo několik dalších hodin až do nedělního rána.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje