Požár kompaktoru na skládce odpadu na Karvinsku

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktualiry/Z regionů

30.03.2017
Požár kompaktoru na skládce odpadu na Karvinsku

Dvě jednotky hasičů zasahovaly ve středu 29.3.2017 odpoledne u požáru kompaktoru na skládce komunálního odpadu v Horní Suché (okres Karviná). Za předběžně odhadovanou škodu 300 tisíc korun může technická závada v motorovém prostoru pracovního stroje. Požár si vyžádal zranění obsluhy kompaktoru - popáleniny na levé ruce.
l.jpg
Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno půlhodiny po středečním poledni. Na skládku vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice v Havířově a jednotka dobrovolných hasičů z Horní Suché.
ll.jpg

Hořelo v motorovém prostoru kompaktoru. Před příjezdem hasičů se pokusili požár uhasit zaměstnanci skládky pomocí šesti přenosných práškových hasicích přístrojů. Jeden z nich se popálil na třech prstech levé ruky.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu vysokotlakým proudem vody - s použitím dýchací techniky - za osm minut, dohašování jim zabralo necelou půlhodinu.

Petr Kúdela

HZS Moravskoslezský kraj