Požár lesních školek zaměstnal 9 jednotek hasičů

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

06.07.2023 | Kozmice/ Moravskoslezský kraj
Požár lesních školek zaměstnal 9 jednotek hasičů

Požár lesních školek v Kozmicích na Opavsku zaměstnal 9 jednotek hasičů, v úterý 4.7.2023 hodinu po poledni.

Informace o požáru byla na operační středisko hasičů nahlášena, v úterý 4.7.2023 hodinu po poledni. Na místo byly vyslány dvě profesionální a sedm dobrovolných jednotek hasičů. Ti po prvotním průzkumu zjistili, že se jedná o požáry dvou lesních školek buků a jedlí o rozloze zhruba 7 000 m².

Pro boj s ohněm zřídili hasiči dva bojové úseky s celkem sedmi útočnými proudy, k dostatečnému zajištění vody využili 1 500 metrů vzdálený rybník, ze kterého dováželi vodu pomocí hasičských cisteren.

Příčina vzniku požáru, při kterém nedošlo k žádnému zranění a jehož škoda byla vyčíslena na 500 tisíc korun, je v šetření.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje