Požár nakladače v ulicích Moravské Ostravy

HZS Moravskoslezký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

03.08.2017
Požár nakladače v ulicích Moravské Ostravy
Profesionální hasiči z Ostravy-Zábřehu (HZS MSK) zasahovali ve středu 2.8.2017 před polednem u požáru malého pásového nakladače v centrální části Ostravy. Škoda na silně poškozeném pracovním stroji byla předběžně odhadnuta na 150 tisíc korun, hořet začalo kvůli jeho technické závadě. Nikdo nebyl zraněn.

vl.jpg
            Operační středisko hasičů bylo o požáru ve Výstavní ulici informováno ve středu krátce po půl dvanácté dopolední. Vyjela sem jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Ostrava-Zábřeh dvěma vozidly.

Při příjezdu k nakladači již byl celý v plamenech. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za tři minuty, dohašování jim zabralo dalších 11 minut. Na únik oleje použili nasákavý sorbent, který později uklidili.
            V počáteční fázi jejich zásahu byla zastavena silniční doprava v části Výstavní ulice - od křižovatky s Ruskou po křižovatku s Železárenskou ulicí, po uhašení se zde projíždělo kyvadlově, dopravu řídili městští strážníci.

Zd roj:
Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje