Požár osobního auta na dálnici D1

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktualiry/Z regionů

13.06.2019 | Studénka/Moravskoslezský kraj
Požár osobního auta na dálnici D1

Bezprostředně po ukončení hasebních prací v klimkovickém tunelu, kde ve středu 12.6.2019 odpoledne hořel osobní automobil Renault (viz včerejší tisková zpráva HZS MSK), museli hasiči vyjet k dalšímu požáru osobního automobilu na dálnici D1, a to v úseku mezi Studénkou a Bravanticemi. Zasahovaly zde 4 jednotky hasičů.

Operační středisko hasičů bylo tomto požáru informováno po 17. hodině. Na místo požáru – hořel Peugeot, rok výroby 2004 – vyjely tři jednotky tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Bílovec, Ostrava-Přívoz a Ostrava-Zábřeh, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů ze Studénky.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za tři minuty, oheň dohasili za dalších osm minut. Řidič vyvázl bez zranění. Předběžná škoda byla odhadnuta na 40 tisíc korun, příčinou vzniku požáru byla technická závada v motorovém prostoru. Video, autor Martin Türke, HZS MSK: https://youtu.be/u5-JM9XW-aQ

U předchozího požáru renaultu v dálničním tunelu, který se také obešel bez zranění, byla vyčíslena předběžná škoda na vozidle i tunelové troubě 100 tisíc korun, která se bude ještě upřesňovat. Přesná příčina vzniku požáru je zatím v šetření. Zasahovalo zde šest jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů.
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje