Požár penzionu v Žabni likvidovalo dvanáct jednotek hasičů

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

10.08.2021 | Žabeň/ Moravskoslezský kraj
Požár penzionu v Žabni likvidovalo dvanáct jednotek hasičů

Celkem dvanáct hasičských jednotek se v pondělí 9. srpna 2021 odpoledne zapojilo do likvidace rozsáhlého požáru střechy a podkroví penzionu v Žabni na Frýdecko-Místecku.

Událost byla na tísňovou linku ohlášena patnáct minut před sedmnáctou hodinou. K zásahu byly postupně vyslány jednotky ze stanic HZS MSK Frýdek-Místek, Nošovice, Ostrava-Jih a Ostrava-Fifejdy, podnikoví hasiči firmy Lenzing Biocel Paskov a dobrovolní hasiči obcí Žabeň, Frýdek-Místek, Paskov, Brušperk, Krmelín, Sedliště a Vratimov.

Po příjezdu na místo události byla požárem zasažena celá střecha objektu o půdorysu přibližně 50 x 15 metrů. V jeho přízemí byla autodílna, patro sloužilo jako prostor pro ubytování.

Hasiči v dýchací technice nasadili k likvidaci čtyři vodní proudy vnitřkem objektu, pomáhali s vyklízením hořlavých předmětů z prostor autoservisu a rovněž před požárem chránili přilehlý vedlejší objekt. S hašením a rozebíráním vnějšího pláště střechy vydatně pomáhala výšková technika.

Video zde:  9.8.2021 Dvanáct hasičských jednotek bojovalo s požárem střech

Na potoce Olešná bylo zřízeno čerpací stanoviště, cisterny jezdily pro vodu rovněž do areálu firmy Lenzing Biocel. Pro rychlou výměnu lahví se vzduchem v dýchacích přístrojích byl na místě protiplynový automobil.

Zásah komplikovalo velmi silné zakouření v podkroví, hasiči využívali termokamery a trhacími háky rozebírali konstrukce podhledů tak, aby se dostali ke všem možným ohniskům a zabránili tak dalšímu šíření.

Požár se podařilo lokalizovat deset minut před dvacátou hodinou. Až do rána na místě zůstala na dohled místní jednotka, svými cisternami je v noci doplňovali hasiči z Paskova a Krmelína.

Příčina vzniku požáru je v šetření, škoda přesáhne dle předběžných odhadů milion korun.

Zdroj:  HZS Moravskoslezského kraje