Požár plynového potrubí ve Vrbnu pod Pradědem s evakuací 41 osob

19.08.2021 | Vrbno pod Pradědem/ Moravskoslezský kraj
Požár plynového potrubí ve Vrbnu pod Pradědem s evakuací 41 osob

Je i video.

Aktualizace ve středu v 15 hodin:

Hasičům se povedlo ve 14:45 požár zcela uhasit a obě plastové přípojky neprodyšně sevřít svíracími válci. Nemuselo tedy dojít k dalšímu odkrývání plynové sítě. Následovala důkladná kontrola potrubí a předání místa nehody plynařům. Evakuovaní lidé se mohli vrátit domů. Okolnosti nehody šetří Policie ČR.

Původní tisková zpráva:

Čtyři jednotky hasičů zasahují (středa 18.8.2021) cca od 11 hodin ve Vrbnu pod Pradědem (okres Bruntál) u požáru plynového potrubí - po jeho poškození při výkopových pracích. Nikdo dosud nebyl zraněn. Evakuováno z okolních objektů (byty, rodinné domky, Domov) bylo celkem 41 osob, včetně 25 klientů a zaměstnanců Domova pro mentálně postižené osoby Sagapo. S dalšími evakuacemi se nepočítá.

Hasiči mají situaci pod kontrolou, hlavní středotlaké potrubí a dvě souběžné přípojky, které jsou poškozené, neustále ochlazují proudy vody. Plameny nejsou vůbec vidět, zbytky plynu vyhořívají ještě ve výkopu. Aby mohlo být potrubí zcela bezpečně uzavřeno a nemusely přitom být zastaveny dodávky plynu pro obyvatele Vrbna pod Pradědem, uvažuje se o vyhloubení vhodného otvoru v neodkryté části potrubí a definitivním zaslepení přípojek.

Operační středisko hasičů bylo o požáru potrubí informováno ve středu po 11. hodině. Do Vrbna pod Pradědem ihned vyjela jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Bruntál, společně s ní tři jednotky dobrovolných hasičů – Vrbno pod Pradědem, Karlova Studánka a Světlá Hora. Hasiči spolupracují na dořešení nehody s plynaři.

Zdroj:  HZS Moravskoslezského kraje