Požár polského kamionu se dřevem v Bílé s přečerpáváním nafty

07.05.2019
Požár polského kamionu se dřevem v Bílé s přečerpáváním nafty

znacka-pozarne-nebezpecne-latky-original.jpg
Tři jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 6.5.2019 večer v obci Bílá (okres Frýdek-Místek) až do noci u požáru polského kamionu, který převážel kmeny stromů. Předběžná škoda byla odhadnuta na 700 tisíc korun. Po uhašení museli hasiči přečerpat 180 litrů nafty z proražené nádrže a asistovat při překládání kulatiny na náhradní vozidla.

a-(1).jpg

Operační středisko hasičů bylo o požáru asi 1 km od hraničního přejezdu Bumbálka informováno v pondělí krátce po 18. hodině. Do Bílé ihned vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Frýdek-Místek, včetně speciálního chemického automobilu, společně s ní dvě jednotky dobrovolných hasičů – Staré Hamry a ze sousedního Zlínského kraje pomáhala Horní Bečva.

aa-(1).jpg

Hořelo v motorovém prostoru a kabině. Společně s hašením se hasiči pustili do úklidu znečištěné silnice pomocí nasákavého sorbentu a do zábrany úniku použité hasební vody s olejem betonovým odpadním korytem, mj. sorpčními hady. Z proražené palivové nádrže polského kamionu přečerpali sudovým čerpadlem 180 litrů nafty do sudů, z těch naftu později přelili do kanystrů majitele polského kamionu.

aaa-(1).jpg

Hasiči také asistovali při překládání kmenů polskou firmou na náhradní vozidla. Odtah ohněm poničeného kamionu si polský majitel zajišťoval sám. Zásah hasičů trval do úterní jedné hodiny (v noci).

Požár se obešel bez zranění. Příčinou jeho vzniku byla technická závada na elektroinstalaci kamionu.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje - Foto:Moravskoslezského kraje