Požár přívěsu s pracovním strojem na dálnici D56 u Sviadnova způsobil škodu za půl milionu korun

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

18.06.2023 | D56/ Moravskoslezský kraj

Dvě hasičské jednotky zasahovaly v sobotu 17. června 2023 odpoledne u požáru přívěsu s vrtacím strojem na dálnici D56 v katastru obce Sviadnov.

Událost na 51. kilometru dálnice ve směru do Ostravy byla na tísňovou linku ohlášena pět minut před půl šestou, operační středisko k zásahu vyslalo profesionální i dobrovolné jednotky z Frýdku-Místku.

Hasiči po příjezdu na místo události nasadili k likvidaci požáru v prostoru podvozku přívěsu jeden vodní proud v dýchací technice, s vyhledáním ohniska požáru pomohla termokamera.

Dostat požár pod kontrolu se podařilo už za deset minut od příjezdu první jednotky na místo události, zlikvidovat ho jen několik dalších minut - už krátce po půl sedmé bylo možné na dálnici obnovit provoz v jednom jízdním pruhu.

Hasiči zůstali na místě ještě přibližně hodinu, ochlazovali přívěs a uklízeli komunikaci. Vyšetřovatel stanovil výši škody na 500 tisíc korun, příčina vzniku je v šetření.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje