Požár rodinného domku se zraněním majitele

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktualiry/Z regionů

Požár rodinného domku se zraněním majitele

Šest jednotek hasičů zasahovalo v úterý 5.3.2019 odpoledne v obci Břidličná (okres Bruntál) u požáru dětského pokoje a části střechy dvoupodlažního rodinného domku se sedlovou střechou typu „okal“.

ViewImage-aspx-(1).jpg

Majiteli domku, který se nadýchal kouře, poskytli hasiči první pomoc. Prvotní škodu odhadl vyšetřovatel hasičů na 700 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je v šetření, předběžně již ale mohlo být vyloučeno cizí zavinění.

qq-(1).jpg

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v úterý krátce po 13. hodině. Do Břidličné ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) - ze stanic Rýmařov a Bruntál, společně s nimi čtyři jednotky dobrovolných hasičů - Břidličná, Rýmařov, Horní Město a Dolní Moravice.

qqqqqq-(1).jpg

Hořet začalo v dětském pokoji. Hasiči dostali oheň pod kontrolu hašením zvenku i zevnitř za hodinu a čtvrt, dohašení jim zabralo další dvacet minut. Nadýchanému muži mj. poskytli kyslík a starali se o něj až do příjezdu týmu ZZS MSK, který muže odvezl do nemocnice.

qqqq-(1).jpg

Až do úterního večera hlídali požářiště místní dobrovolní hasiči (z Břidličné

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto/VideoMoravskoslezského kraje