Požár rodinného domku v Moravskoslezském kraji v okrese Karviná s předběžnou škodou 5 milionů korun

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

29.12.2017
Požár rodinného domku v Moravskoslezském kraji v okrese Karviná  s předběžnou škodou 5 milionů korun
asdd-(1).jpg
          Šest jednotek hasičů zasahovalo ve čtvrtek 28.12.2017 především po poledni v Rychvaldu (okres Karviná) u požáru rodinného domku, který poškodil i venku zaparkovaný osobní automobil Volkswagen Golf. Předběžná škoda byla odhadnuta na pět milionů korun, požár se obešel bez zranění. Příčina jeho vzniku je v šetření.
d.jpg
            Operační středisko hasičů bylo o požáru přízemního domku se sedlovou střechou informováno ve čtvrtek krátce po půl dvanácté. Do Lesnické ulice vyjely čtyři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Bohumín, Orlová, Karviná a Slezská ostrava, společně s nimi dvě jednotky dobrovolných hasičů – Rychvald a Starý Bohumín.
ddd.jpg
            Hořelo prakticky v celém domě, včetně golfu, zaparkovaného vedle něj. Hasiči dostali oheň pod kontrolu pomocí šesti proudů vody za hodinu, pak pokračovali více než hodinu dohašováním, spojeným s rozebíráním konstrukcí.
fff.jpg

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje