Požár rodinného domku v Šenově VIDEO/FOTOGALERIE

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

25.07.2018
Požár rodinného domku v Šenově VIDEO/FOTOGALERIE

Pět jednotek hasičů zasahovalo v úterý 24.7.2018 v podvečer v Šenově (okres Ostrava-město) u požáru přístavku rodinného domku, také části podbití střechy a zateplení se zakouřením vnitřních prostor objektu.

s-(1).jpg

Požár se obešel bez zranění, předběžná škoda byla odhadnuta na 200 tisíc korun. Příčina vzniku je v šetření.
Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno po půl šesté podvečerní. Do ulice U Alejského dvora vyjely tři jednotky HZS Moravskoslezského kraje – ze stanic Slezská Ostrava, Fifejdy a Havířov, společně s nimi dvě jednotky dobrovolných hasičů - Radvanice a Šenov.

aa-(1).jpg

Hasiči dostali oheň pod kontrolu pomocí tří proudů vody C za 4 minuty, dohašování s rozebíráním konstrukcí jim zabralo asi půlhodinu. Zásah zkomplikovala velká hořící propan-butanová láhev (hmotnost obalu cca 10 kg), kterou hasiči po uhašení vynesli z přístavku a ještě ochlazovali.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto/Video: HZS Moravskoslezského kraje