Požár skladiště v tržnici ve Slezské Ostravě

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

03.10.2020 | Slezská Ostrava/ Moravskoslezský kraj
Požár skladiště v tržnici ve Slezské Ostravě

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v pátek 2.10.2020 odpoledne u požáru skladiště především s plastovým a papírovým zbožím na tržnici ve Slezské Ostravě. Obešel se bez zranění, předběžná škoda byla odhadnuta na 700 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v pátek o půl čtvrté odpolední. Do Šenovské ulice vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Ostrava-Fifejdy, společně s ní jednotka dobrovolných hasičů z Ostravy-Heřmanic.

Hořelo v členitém skladišti, ohněm a kouřem zasažená plocha byla asi 100 metrů čtverečních. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za půlhodinu, další hodinu jim zabralo dohašování a vynášení ohořelého materiálu ze skladu.
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje