Požár stodoly v Horním Těrlicku způsobil škodu za 1,5 milionu korun

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

26.04.2022 | Horní Těrlicko/ Moravskoslezský kraj
Požár stodoly v Horním Těrlicku způsobil škodu za 1,5 milionu korun

Čtyři hasičské jednotky zasahovaly v pondělí 25. dubna 2022 večer v Horním Těrlicku na Karvinsku u požáru stodoly stavebně spojené s rodinným domem.

Požár byl na tísňovou linku ohlášen osm minut po jednadvacáté hodině. K zásahu operační středisko vyslalo profesionální jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic v Havířově a Českém Těšíně, spolu s nimi byl poplach vyhlášen dobrovolným hasičům z Těrlicka a havířovské místní části Životice.

Požár zasáhl vnitřní prostory stodoly přistavěné k rodinnému domu. Na ten se plameny naštěstí nerozšířily.

Hasiči k likvidaci nasadili dva vodní proudy, vzhledem k silnému zakouření využívali dýchací techniku a termokameru.

Uvnitř stodoly shořely mimo jiné dva osobní automobily - jeden z nich veterán Škoda Felicia, plameny zničily i motocykl. Pod kontrolu je hasiči dostali už patnáct minut po příjezdu na místo události, celková likvidace však trvala další téměř tři hodiny.

Zásah jednotkám komplikovaly uskladněné tlakové láhve s propanbutanem a acetylenem, hasiči je museli z bezpečné vzdálenosti ochlazovat. Vraky vozidel ze stodoly vytáhli lanovým navijákem na cisternové automobilové stříkačce.

Objekt stodoly pak jednotky odvětraly přetlakovými ventilátory, pro fyzickou kontrolu půdních prostor bylo potřeba ze střechy sundat několik tašek.

Vyšetřovatel hasičů na místě předběžně vyčíslil škodu na 1,5 milionu korun, příčina vzniku je v šetření. Při události nebyl nikdo zraněn.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje