Požár střechy a půdy rodinného domku v Pusté Polomi

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktualiry/Z regionů

Požár střechy a půdy rodinného domku v Pusté Polomi

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 22.10.2018 u požáru valbové střechy a půdy rodinného domku v Pusté Polomi (okres Opava). Obešel se bez zranění. Předběžná škoda byla odhadnuta na půl milionu korun, příčina vzniku požáru je v šetření.

ViewImage-aspxhh.jpg

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v pondělí po půl druhé. Do Bartoškové ulice vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Opava, společně s ní tři jednotky dobrovolných hasičů – Pustá Polom, Hlubočec a Hrabyně.

ViewImage-aspx.jpg

Při příjezdu hasičů hořela střecha rodinného domku na ploše asi 5x5 metrů, hlavně půdní prostor pod ní. Hasiči dostali oheň pod kontrolu z čtvrt hodiny, dohašování s rozebíráním střešní konstrukce a vynášením předmětů z půdy ven jim zabralo další téměř dvě hodiny. Nakonec ale ještě stačili uživatelům střechu provizorně opravit.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje