Požár střechy domku s garáží v Návsí s milionovou škodou

HZS Moravskoslezký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

20.10.2018
Požár střechy domku s garáží v Návsí s milionovou škodou

Pět jednotek hasičů zasahovalo v pátek 19.10.2018 odpoledne v obci Návsí (okres Frýdek-Místek) u požáru části sedlové střechy rodinného domku s podkrovím a garáže se starším osobním automobilem Peugeot 206.

ViewImage-(3).jpg

Při pokusech o uhašení ohně se popálil jeden z obyvatel domku, předběžná škoda byla odhadnuta na jeden milion korun. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na zahradním malotraktoru.

ViewImage-(2).jpg

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno o pátečním poledni. Do Návsí ihned vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Třinec, společně s ní čtyři jednotky dobrovolných hasičů – Návsí, Bystřice, Jablunkov a Třinec-Guty,

ViewImage-(1).jpg

Už při příjezdu hasičů hořela část sedlové střechy domku s podkrovím a přilehlá garáž. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za 50 minut, zhruba hodinu a půl jim zabralo dohašování s rozebíráním střešní konstrukce.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje