Požár střechy kotelny na pile v obci Bystřice na Frýdecko-Místecku

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

21.10.2017
Požár střechy kotelny na pile v obci Bystřice na Frýdecko-Místecku
            Šest jednotek hasičů zasahovalo v sobotu 21.10.2017 ráno v obci Bystřice (okres Frýdek-Místek) u požáru střechy kotelny na velké pile. Nadýchala se zde jedna osoba, předběžná škoda byla odhadnuta na půl milionu korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.
ViewImage-aspx.jpg
            Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v sobotu před půl sedmou ranní. Do Bystřice vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Třinec, společně s ní 5 jednotek dobrovolných hasičů - Bystřice, Jablunkov, Vendryně, Nýdek a Třinec-Guty.

q.jpg
            Hořela střecha kotelny na ploše asi 100 metrů čtverečních. Hasiči dostali oheň pod kontrolu velmi rychle – už za čtvrt hodiny. Dalších několik desítek minut jim zabralo dohašování s rozebíráním střešní konstrukce.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje