Požár střechy rodinného domku ve Vratimově od krbu

05.04.2020 |  Moravskoslezský kraj
Požár střechy rodinného domku ve Vratimově od krbu

Je i video.

Pět jednotek hasičů zasahovalo v noci z pátku na sobotu 4.4.2020 ve Vratimově, místní části Horní Datyně (okres Ostrava-město) u požáru sedlové střechy přízemního rodinného domku. Obešel se bez zranění. Může za něj technická závada v souvislosti s používáním krbu. Předběžná škoda byla odhadnuta na jeden milion korun.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno zhruba půlhodiny před páteční půlnocí. Do ulice Za Kolibou ihned vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Havířov, Ostrav-Jih a Ostrava-Zábřeh, společně s nimi dvě jednotky dobrovolných hasičů – Vratimov a Vratimov-Horní Datyně.

Už při příjezdu hořela střecha 15 let starého rodinného domku o půdorysu zhruba 10 x 8 metrů plamenem. Hasiči dostali oheň pod kontrolu zhruba za hodinu, dohašování s rozebíráním střešní konstrukce jim zabralo víc než hodinu.

Video (Tomáš Lach, HZS MSK): https://youtu.be/HqnMjx-G7Uc

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje