Požár svařovací soupravy v ostravském autoservisu, hasiči ochlazovali lahve

03.04.2018
Požár svařovací soupravy v ostravském autoservisu, hasiči ochlazovali lahve
sd.jpg

Tři jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly v úterý 3.4.2018 odpoledne v autoservisu v Ostravě-Vítkovicích, kde hořela svařovací souprava. Oheň částečně poničil vybavení dílny, hasiči museli dvě velké tlakové lahve chladit vodou v nádrži. Za požár může technická závada na svařovací soupravě, předběžná škoda byla odhadnuta na čtvrt milionu korun.

q.jpg

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v úterý krátce po jedné hodině odpolední. Do Halasovy ulice vyjely tři ostravské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) - ze stanic Zábřeh, Jih a Fifejdy.

qqqq.jpg

Hasiči dostali oheň v autoservisu pod kontrolu už za necelou půlhodinu, když z něj vynesli dvě velké tlakové lahve (ze svařovací soupravy) – s kyslíkem a acetylénem, které ochlazovali v jimi přivezené nádrži s vodou. Klesající teplotu lahví kontrolovali termokamerou.

ww.jpg

Oheň poškodil vedle svařovací soupravy i její okolí – podhledy, vodovodní trubky, elektroinstalaci a další vybavení autoservisu. Požár se obešel bez zranění.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje