Požár trávy na Novojičínsku se obešel beze škody, zasahovaly u něj čtyři jednotky hasičů

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

28.08.2017
Ve Stachovicích na Novojičínsku zasahovaly v pátek 25. srpna 2017 odpoledne čtyři hasičské jednotky u požáru trávy u železniční trati.
Událost byla na operační středisko ohlášena pět minut před čtrnáctou hodinou. K požáru byly vyslány jednotky HZS MSK ze stanice v Bílovci a obcí Stachovice, Fulnek a Suchdol nad Odrou.
Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár suché trávy a keřů na ploše přibližně 50x50 metrů. Hasičům se rychle podařilo zabránit šíření k rodinným domům a požár postupně zlikvidovali třemi vodními proudy ze zasahujících cisteren.

h.jpg
Událost se obešla beze škody, příčina vzniku je v šetření. Nikdo nebyl zraněn.

Jakub Kozák, tiskový odbor HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje