Požár v ostravském garážovém domě s poškozením auta

23.12.2021 | Ostrava/ Moravskoslezský kraj
Požár v ostravském garážovém domě s poškozením auta

Je i video.

Tři jednotky hasičů zasahovaly ve středu 22.12.2022 večer v třípodlažních garážích v Ostravě-Zábřehu u požáru jedné kóje i se zaparkovaným osobním automobilem. Předběžná škoda byla odhadnuta čtvrt milionu korun, příčina vzniku požáru je v šetření. Nikdo nebyl zraněn ani evakuován.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno ve středu večer krátce před 20. hodinou. Do garážového domu ihned vyjely dvě ostravské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Zábřeh a Jih, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů Zábřeh.

Hořela garážová kóje s ocelovými vraty ve 2. podlaží, kterou museli hasiči otevřít pomocí rozbrušovacího agregátu. Zakouřeno bylo druhé a třetí podlaží garážového domu. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za půl hodiny, zhruba za další hodinu měli uhašeno a odvětráno.

Odkaz na video (HZS MSK, T. Lach): https://youtu.be/03ZoAeMTxLU

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje