Požár v podkroví rodinného domu v Závadě

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

26.06.2023 | Závada/ Moravskoslezský kraj
Požár v podkroví rodinného domu v Závadě

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v neděli 25. června 2023 dopoledne u požáru v podkroví rodinného domu v Závadě, místní části Petrovic u Karviné.

Hlášení o požáru přijali operátoři tísňové linky deset minut před jedenáctou hodinou dopoledne. Na místo byli vysláni profesionální hasiči z Karviné a spolu s nimi dobrovolné jednotky z karvinské místní části Hranice, Závady a Marklovic.

Po příjezdu prvních jednotek na místo události již byla obyvatelka domu venku mimo nebezpečí, velitel zásahu zajistil odpojení objektu od přívodu elektrické energie a povolal na místo výškovou techniku.

Požár dostali hasiči pod kontrolu za necelou půlhodinu, z automobilového žebříku následně rozebírali střešní konstrukci.

Zásah byl ukončen krátce před třináctou hodinou, vyšetřovatel předběžně odhadl výši škody na 950 tisíc korun. Příčina vzniku je v šetření.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje