Požár ve skladu v Orlové, hasiči vynášeli nábytek

HZS Moravskoslezký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

30.09.2017
Požár ve skladu v Orlové, hasiči vynášeli nábytek
            Osm jednotek hasičů zasahovalo ve čtvrtek 28.9.2017 večer u požáru části velkého objektu bývalých skladů v Orlové (okres Karviná). Hořelo v jedné třetině objektu hlavně v prvním patře. Požár se obešel bez zranění, hasičům se odtud podařilo včas zachránit a vynést nábytek, ještě zabalený ve fóliích. Předběžná škoda byla odhadnuta na 200 tisíc korun, příčina vzniku požáru je v šetření.

ViewImage-(11).jpg
            Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno ve čtvrtek krátce před půl pátou odpolední. Do Nádražní ulice vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) - ze stanic Orlová a Karviná, včetně automobilového žebříku AZ 37 Mercedes, z něhož se hasila střecha skladu, společně s nimi pět jednotek dobrovolných hasičů - Orlová-Město, Orlová-Poruba, Starý Bohumín, Rychvald a Doubrava a také drážní hasiči (SŽDC) Ostrava.
ViewImage-(13).jpg
            Hořelo v jedné části skladů o celkovém půdorysu 40 x 20 metrů, silný kouř ale pronikl do celého objektu. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za dvě a půl hodiny, dohašeno měli za další půlhodinu. Podařilo se jim vynést do bezpečí nejrůznější nábytek, zabalený v plastových fóliích.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje