Požár vysoušeče v ostravské galerii byl rychle uhašen

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

24.01.2020 | Ostrava/ Moravskoslezský kraj
Požár vysoušeče v ostravské galerii byl rychle uhašen

Profesionální hasiči z ostravské stanice HZS MSK Fifejdy zasahovali v pátek 24.1.2020 brzy ráno v Galerii výtvarného umění Ostrava u požáru odvlhčovače (či vysoušeče vlhkosti). Mohla za něj technická závada na tomto přístroji. Požár se obešel bez zranění. Vyčíslení škody i uchráněných hodnot je zatím v šetření.

Na hořící přístroj okamžitě upozornila stálou 24hodinovou službu v galerii elektrická požární signalizace, pracovník spatřil kouř také v kamerovém systému a ihned volal na tísňovou linku hasičů. Krátce před pátou hodinou ranní.

Jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) z nedaleké stanice Fifejdy byla v galerii již za pět minut. Požár bez problémů velmi rychle uhasila – vzhledem k charakteru objektu – sněhovým hasicím přístrojem.

Na fotografiích předmětný vysoušeč a ke srovnání druhý přístroj, stojící opodál.