Požár zničil jeden z pokojů na ubytovně v Orlové - Porubě, objekt muselo opustit 40 osob

HZS Moravskoslezký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

29.09.2018
pozarW.png
Tři jednotky hasičů byly v pátek 28. září 2018 dvacet minut po desáté hodině dopolední vyslány k ohlášenému požáru jednoho z pokojů v dvoupodlažní ubytovně v Orlové - Porubě na Karvinsku.

poplach3.jpgPoplach byl vyhlášen hasičům ze stanic HZS MSK v Karviné, Orlové a dobrovolné jednotce z Orlové - Poruby.

evakuace-3.jpgPo příjezdu na místo události byla již větší část osazenstva ubytovny mimo samotný objekt, hasiči a policisté pomohli ven dalším devíti lidem. Budovu tak muselo opustit celkem 25 dospělých a 15 dětí.

ViewImage-(3).jpg

hasic5.jpgJednotky požár jednopokojového bytu zlikvidovaly jedním vodním proudem vnitřkem ubytovny necelých 20 minut po zahájení zásahu.

Příčina vzniku požáru a výše způsobené škody je v šetření, nikdo nebyl zraněn.

Jakub Kozák, tiskový odbor HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje