Požáry střech po úderu blesku i svařování asfaltové lepenky

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

31.05.2017
Požáry střech po úderu blesku i svařování asfaltové lepenky
            Čtyři jednotky hasičů vyjely v noci na středu 31.5.2017 do obce Hlubočec (okres Opava), kde začala hořet střecha stodoly po úderu blesku. Hasiči měli naštěstí minimum práce, nejvíce hořící střešní trám uhasil pomocí kbelíků s vodou sám pozorný majitel.
            Hasiči, kteří se o požáru dozvěděli hodinu před úterní půlnocí, ochlazovali trám a spadlé tašky. Škoda tak nepřesáhla 5 tisíc korun. Požár se obešel bez zranění.
gg.jpg
            Střecha rodinného domku začala hořet v úterý 30.5.2017 odpoledne v Krnově, části Pod Cvilínem (okres Bruntál), a to po nezvládnutém svařování asfaltové lepenky při rekonstrukci střešní krytiny. Škoda byla předběžně odhadnuta na 300 tisíc korun.
ggg.jpg
            Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v úterý před půl druhou odpolední. Do Libušiny ulice vyjely tři jednotky hasičů – jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Krnov a 2 jednotky dobrovolných hasičů – Krnov a Město Albrechtice.
g.jpg
            Hasiči dostali oheň pod kontrolu za 11 minut, několik desítek minut jim ale zabralo dohašování s rozebíráním střešní konstrukce a krytiny. Požár se obešel bez zranění.
mmm.jpg

Petr Kůdela, tiskový mluvčí – HZS Moravskoslezský kraj