Při nehodě bylo zraněno pět osob, jeden z automobilů skončil na střeše

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktualiry/Z regionů

27.10.2019 | Hladké Životice/ Moravskoslezský kraj
Při nehodě bylo zraněno pět osob, jeden z automobilů skončil na střeše

Tři jednotky hasičů byly v sobotu 26. října 2019 pět minut po půl desáté dopoledne vyslány k dopravní nehodě dvou osobních automobilů na silnici I/57 v katastru obce Hladké Životice na Novojičínsku.

Na místo v první fázi zásahu vyjeli hasiči ze stanice HZS MSK v Bílovci a dobrovolná jednotka města Studénka.

Po příjezdu k události už pečovali zdravotníci o celkem pět osob, všechny byly postupně převezeny do nemocnice.

Hasiči na místě provedli protipožární opatření na havarovaných automobilech a zasypali sorbentem provozní kapaliny uniklé na komunikaci.

Jedno z vozidel skončilo na střeše mimo vozovku, velitel zásahu si proto na místo povolal vyprošťovací speciál ze stanice HZS MSK v Novém Jičíně, který pomohl s otočením zpět na kola. Teprve poté bylo možno provést odpojení akumulátoru a definitivně vyloučit hrozbu úniku provozních kapalin.

Hasiči se na své základny mohli vrátit krátce před polednem, po celou dobu zásahu byl provoz na silnici řízen kyvadlově policisty.
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje