Při požáru bytu v Ostravě hasiči zachránili jednu osobu, druhá nepřežila

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

27.07.2017
Při požáru bytu v Ostravě hasiči zachránili jednu osobu, druhá nepřežila
U tragického požáru bytu zasahovali ve středu 26. července 2017 hasiči v Ostravě-Porubě. Při události zemřela jedna osoba, druhou se podařilo zachránit.
Operační středisko bylo o požáru informováno dvě minuty po dvaadvacáté hodině. Na místo byly ihned vyslány dvě hasičské jednotky z ostravských stanic HZS MSK v Porubě a Zábřehu s cisternami i výškovou technikou.
V době příjezdu první jednotky k události se v požárem zasaženém bytě nacházeli dva lidé. Hasiči vnikli dovnitř se zavodněným vodním proudem a po krátkém průzkumu uvnitř našli jednu usmrcenou a jednu těžce zraněnou osobu - tu z bytu zachránili a předali ji do péče přivolané záchranné služby.
Požár byl zlikvidován krátce před třiadvacátou hodinou. Jeho příčiny šetří vyšetřovatelé z řad hasičů a policie, majetková škoda byla vyčíslena na 150 tisíc korun.

Jakub Kozák, tiskový odbor HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje