Při požáru bytu v Ostravě zachránili policisté a hasiči tři osoby, jedna z nich byla zraněná

HZS Moravskoslezký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

23.12.2018
pozarW.png
V neděli 23. prosince 2018 byl po sedmé hodině ranní na tísňovou linku ohlášen požár v Korunní ulici v Ostravském městském obvodu Mariánské Hory. K události byli vysláni profesionální hasiči ze stanice HZS MSK Fifejdy. Ti na místě zjistili, že hoří v jednom z bytů ve čtvrtém nadzemním podlaží.

ViewImage-(3).jpg

Ještě před příjezdem jednotek zachránili policisté ze silně zakouřeného bytu jednu osobu a zahájili evakuaci objektu, ve spolupráci s hasiči pak byli zachráněni další dva lidé. Evakuováno bylo sedm osob, jednu si do péče převzali přivolaní zdravotníci.

Jednotka požár v bytě zlikvidovala jedním vodním proudem, následně byl objekt odvětrán přetlakovou ventilací.

penize1.pngVyšetřovatel vyčíslil škodu na 250 tisíc korun, příčina vzniku je v šetření.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje