Při požáru kuchyně v Šenově se jedna osoba nadýchala kouřem

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

14.04.2021 | Šenov/ Moravskoslezský kraj
Při požáru kuchyně v Šenově se jedna osoba nadýchala kouřem

Pět jednotek hasičů zasahovalo ve středu 14.4.2021 brzy ráno u požáru kuchyně v rodinném domku v Šenově (okres Ostrava-město) s předběžně odhadovanou škodou 400 tisíc korun, za který může závada na elektroinstalaci. Při požáru se nadýchala jedna osoba, skončila v péči týmu ZZS MSK. Hasiči z budovy zachránili psa.

Operační středisko hasičů bylo o požáru v rodinném domku informováno ve středu před půl čtvrtou ranní. Do místní části Volenství vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Havířov, Slezská Ostrava a Ostrava-Fifejdy, společně s nimi dvě jednotky dobrovolných hasičů – Šenov a Radvanice.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu během sedmi minut, dohašování jim zabralo asi hodinu. Vnitřek budovy odvětrávali pomocí přetlakového ventilátoru.

Zdroj:  HZS Moravskoslezského kraje