Při požáru ostravského bytu hasiči zachránili muže automobilovým žebříkem VIDEO/FOTO

HZS Moravskoslezký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

03.05.2019

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v noci ze čtvrtku na pátek 3.5.2019 u požáru bytu 3+1 v horním, 4. patře bytového domu v Ostravě-Hrabůvce. Pomocí výsuvného automobilového žebříku AZ 55 MB Arocs hasiči zachránili ze silně zakouřeného domu jednoho muže, dalších 16 osob evakuovali po schodech. Než se mohly vrátit domů, využily pohodlí hasičského evakuačního autobusu. Zraněny byly dvě osoby.

ViewImage-(2).jpg

Oheň poničil dva pokoje, včetně poškození vnějšího zateplení, další dvě místnosti silný kouř. Předběžná škoda byla odhadnuta na 600 tisíc korun, příčina vzniku požáru je v šetření.

ViewImage-(3).jpg

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno ve čtvrtek pozdě večer před půl jedenáctou. Do Mitušovy ulice vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Jih, Zábřeh a Fifejdy, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů z Hrabové.

ViewImage-(24).jpg

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za čtvrthodinu, dohašení jim zabralo další více než dvě hodiny.
videoX.png

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje