Při požáru ve Slavkově na Opavsku byli zraněni dva lidé, hasiči museli řezat prstýnek

HZS Moravskoslezký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

03.02.2019

V neděli 3. února 2019 byl pět minut před třináctou hodinou na tísňovou linku ohlášen požár v garáži jednoho z rodinných domů ve Slavkově na Opavsku.

Na místo byly vyslány dvě jednotky hasičů - profesionální ze stanice HZS MSK v Opavě a místní dobrovolná ze Slavkova.

sanita34.pngPo příjezdu k události hasiči zjistili, že v garáži došlo k požáru dvou motocyklů, který poškodil i zaparkovaný automobil. Popáleniny utrpěli dva lidé, jednomu z nich museli hasiči odstranit z poraněných rukou prstýnek. Do péče si je převzali zdravotníci.

Požár byl v době příjezdu hasičů již téměř uhašen. Zasahující jednotky provedly ochlazení vysokotlakým vodním proudem, zabezpečily přirozené odvětrání objektu a po kontrole místa termokamerou zásah ukončily.

penize1.pngVyšetřovatel hasičů předběžně stanovil výši škody na 100 tisíc korun, příčina vzniku je v šetření.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje