Při střetu osobního a nákladního vozu museli hasiči vyprostit jednoho z řidičů, na místě události přistál i vrtulník

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

07.06.2023 | Trojanovice/ Moravskoslezský kraj

Dva zraněné si vyžádala ranní nehoda osobního a nákladního vozu, v úterý 6.6.2023, v obci Trojanovice na úpatí Moravskoslezských Beskyd.

Operační středisko hasičů obdrželo informaci o nehodě, v úterý 6.6.2023 v 8:29 hod. Na místo události byla vyslána nejen profesionální jednotka hasičů z Kopřivnice, ale i jednotka hasičů dobrovolných z Frenštátu pod Radhoštěm. Na místě události zasahovali rovněž profesionální hasiči ze Zlínského kraje ze stanice ve Valašském Meziříčí a dobrovolná jednotka z Rožnova pod Radhoštěm. Spolu s nimi vyjela na místo události i zdravotnická záchranná služba (ZZS), Letecká záchranná služba (LZS), Policie ČR a Horská služba Pustevny.

Při střetu osobního a nákladního vozidla došlo ke zranění řidiče osobního vozu, který musel být za pomoci páteřové desky z vozidla vyproštěn a následně předán do péče ZZS.

Hasiči provedli, na obou vozidlech, protipožární opatření, na únik provozních kapalin použili sorbent, pomáhali rovněž s transportem zraněného do přistaveného vrtulníku LZS. Druhá zraněná osoba byla převezena do nemocnice pozemní cestou.

Po dobu trvání záchranných prací byla silnice zcela uzavřena, po dobu vyšetřování příčiny nehody ze strany Policie ČR byla doprava řízena kyvadlově.

Po ukončení vyšetřování nehody ze strany Policie ČR hasiči přeložili náklad z havarovaného vozu, pomohli s transportem havarovaných vozidel na vozidla odtahové služby a zajistili úklid vozovky.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje