Při výbuchu a požáru v rodinném domě zahynula 1 osoba

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktualiry/Z regionů

10.08.2019 | Strahovice/Moravskoslezský kraj
Při výbuchu a požáru v rodinném domě zahynula 1 osoba

Šest jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovalo v obci Strahovice (okres Opava) u výbuchu a následného požáru dvoupodlažního rodinného domu. Událost si vyžádala úmrtí jedné osoby, dalším dvěma osobám se podařilo uniknout pryč bez zranění. Hasiči evakuovali ze tří sousedních domků celkem 10 osob. Ty se mohly vrátit ještě večer domů.

Operační středisko hasičů bylo o události informováno. Do Strahovic ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) - ze stanic Opava a Ostrava-Zábřeh, společně s nimi 4 jednotky dobrovolných hasičů - Strahovice, Kobeřice, Bolatice a Opava-Kylešovice.

Následkem výbuchu došlo ke zborcení čtvrtiny domu. Hasiči se zvýšenou opatrností oheň uhasili během několika minut.

Po celý pátek byla na výstražnými páskami uzavřeném místě Policie ČR, vyšetřovatelé požárů HZS MSK, profesionální a dobrovolní hasiči, včetně těžké techniky Záchranného útvaru HZS ČR Hlučín. Dům bude muset být patrně zbořen - vzhledem k narušené statice. Příčina výbuchu a následného požáru není zatím známa.

V pátek odpoledne se do bourání nejnebezpečnější části narušeného domu pustila těžká technika hasičů, kteří musí během pátečního večera stabilizovat a zapažit větší část domu k sobotnímu bezpečnému pokračování vyšetřování na místě výbuchu.
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje