Při zřícení silničního mostu na rekonstruované dálnici D48 spadl a převrátil se bagr i s řidičem.

HZS Moravskoslezký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

11.03.2018
V sobotu, 10.března 2018 ráno, krátce po půl šesté hodině ranní, došlo při rekonstrukci dálnice D48 u města Příbor k částečnému zřícení silničního mostu a pádu bagru, který v té době projížděl po mostě. Při nehodě byl zraněn řidič bagru.

ViewImage.jpg

Operační a informační středisko HZS Moravskoslezského kraje přijalo informaci o nehodě na staveništi dálnice krátce po půl šesté hodině ranní v sobotu 10. března 2018. Krátce na to byly na místo vyslány, společně s ostatními složkami integrovaného záchranného systému, tři hasičské jednotky. Dvě jednotky HZS Moravskoslezského kraje z Nového Jičína a Frýdku-Místku a dobrovolní hasiči z Příboru.

ViewImage-(3).jpg

V době příjezdu hasičů na místo nehody se již zraněnému řidiči podařilo vyprostit z převráceného bagru. Hasiči tak zabezpečili místo nehody a zajistili transport zraněného řidiče bagru do vrtulníku zdravotníků ZZS MSK.

ViewImage-(1).jpg

K nehodě došlo na úseku dálnice, který je v současné době rekonstruován. V daném úseku je silniční provoz odkloněn na místní komunikace a tak nehoda nezpůsobila žádné dopravní komplikace, nebo zranění dalších osob.

por. Ing. Marek Gašparín, Ph.D.
zastupující tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje