Profesionální hasiči vyprošťovali u Ostravy dvě osoby a v Bohumíně kamion

Profesionální hasiči vyprošťovali u Ostravy dvě osoby a v Bohumíně kamion

erff.jpg
stazen-(1).jpg
Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly v úterý 19.9.2017 odpoledne u nehody osobního automobilu Citroën Saxo, který skončil ve stromě ve Staré Vsi nad Ondřejnicí (okres Ostrava-město). Museli z něj vyprostit pomocí páteřní desky dvě zraněné osoby středního věku.
ViewImage-aspx.jpg
            Operační středisko hasičů bylo o nehodě jednoho vozidla informováno v úterý odpoledne po půl druhé. Do Staré Vsi nad Ondřejnicí vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – z ostravských stanic Jih a Zábřeh. Vedle vyprošťování spolupracovali s týmem ZZS MSK při ošetřování zraněných.

stazen.jpg

jj.jpg
            O den dříve – tedy v pondělí 18.9.2017 v podvečer – vyjely dvě jednotky HZS MSK (ze stanic Bohumín a Ostrava-Zábřeh) do Oderské ulice ve Starém Bohumíně (okres Karviná) vyprošťovat kamion DAF, naložený kovovým materiálem, který skončil zadní částí návěsu v příkopu, a hrozilo proražení jeho palivové nádrže. Nehoda se obešla bez zranění.
            Kamion hasiči vytáhli zpět na silnici pomocí vyprošťovacího speciálu Mercedes Actros Bizon a jeřábu Demag/Terex ze stanice HZS MSK v Ostravě-Zábřehu.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje