Ranní požár rodinného domu a střechy v Petřvaldu na Novojičínsku

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

05.04.2020 | Petřvald/ Moravskoslezský kraj
Ranní požár rodinného domu a střechy v Petřvaldu na Novojičínsku

Sedm jednotek hasičů zasahovalo v neděli 5.4.2020 ráno a dopoledne u požáru rodinného domu uprostřed Petřvaldu (okres Nový Jičín). Obešel se bez zranění, předběžná škoda byla odhadnuta na 750 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Operační středisko bylo o požáru informováno v neděli před osmou hodinou ranní. Do Petřvaldu ihned vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Bílovec, Nový Jičín (včetně automobilového žebříku AZ 30 Iveco) a Ostrava-Jih, společně s nimi tři jednotky dobrovolných hasičů – Petřvald, Brušperk a Stará Ves nad Ondřejnicí. Na pomoc přijela také jednotka profesionálních hasičů z nedalekého letiště v Mošnově, včetně jejich automobilové plošiny AP 30 Bronto Econic.

Hořely dva pokoje, kotelna a dvě třetiny střechy rodinného domku. Hasiči dostali oheň pod kontrolu – i s použitím výškové techniky – za více než dvě hodiny, dohasit se jim dům povedlo za dalších 40 minut. Na kontrolu požářiště zde zůstaly do nedělního odpoledne dvě jednotky dobrovolných hasičů – Petřvald a Stará Ves nad Ondřejnicí.
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje
Foto: ilustrační