Rychlá záchrana psa ze studny ve Frýdlantu nad Ostravicí

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

12.06.2017
Rychlá záchrana psa ze studny ve Frýdlantu nad Ostravicí
            Hasiči velmi rychle zachránili v pátek 9.6.2017 odpoledne ve Frýdlantu nad Ostravicí, místní části Nová Ves, krásného pasteveckého psa z betonové studny s vodou na dně, a to zhruba dva metry hluboké. Použili účinnou metodu, když jeho majitel nasadil psu festovní náhubek a hasiči jej za něj opatrně vytáhli po žebříku do bezpečí.
            Pastevecký pes Gamai, plemena Středoasiat, rasy SAO, skončil v pátek odpoledne ve studené vodě v nezakryté betonové studni o průměru jeden metr v Nové Vsi. Z dvoumetrové hloubky se nedokázal bez cizí pomoci vyškrábat, a tak se alespoň hlasitě ozýval.
            Hasiči z jednotky HZS Moravskoslezského kraje - ze stanice ve Frýdku-Místku, a z jednotky dobrovolných hasičů Frýdlant nad Ostravicí nejprve zkontaktovali jeho majitele, který zmáčenému psu nasadil náhubek. Pak jej za tento náhubek vytáhli po žebříku ven.
ccc.jpg
            Vděčný a očividně spokojený pes se „nahoře“ nezapomněl vyfotit s majitelem i se svými hasičskými zachránci.
Petr Kůdela, tiskový mluvčí – HZS Moravskoslezského kraje
Foto HZS Moravskoslezského kraje