S požárem lesa v nepřístupném terénu u Bruntálu pomáhal vrtulník

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktualiry/Z regionů

11.06.2019 | Bruntálsko/Moravskoslezský kraj
S požárem lesa v nepřístupném terénu u Bruntálu pomáhal vrtulník

Deset jednotek hasičů zasahovalo kolem pěti hodin od pondělního podvečera až do pondělní půlnoci (10.6.2019) u požáru dvou hektarů mladého lesního porostu v nepřístupném terénu na okraji Bruntálu. Hasiči museli roztáhnout několik kilometrů hadic, na pomoc jim přiletěl policejní vrtulník, pod který hasiči zavěsili bambi vak na 800 litrů vody. I s jeho pomocí se hasičům podařilo udržet oheň - přes silný vítr - na relativně malé ploše a zachránit další lesní porost před zničením.

Operační středisko hasičů bylo o požáru lesa informováno v pondělí před půl pátou odpolední. Do oblasti Bruntálské lesy, sektor 3, vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Bruntál a Krnov, společně s nimi 8 jednotek dobrovolných hasičů – Bruntál, Horní Benešov, Světlá Hora, Lomnice, Dolní Moravice, Vrbno pod Pradědem, Horní Město a Rýmařov (celkem 13 cisteren).

Požár hasiči dostali v obtížně prostupném terénu pod kontrolu za 3,5 hodiny, dohašování jim zabralo zhruba další hodinu a půl. Vrtulník shodil z bambi vaku na nejvíce nepřístupná místa celkem 20 dávek. (Celkem tedy 160 hl vody.)

Hasiči se vraceli na své základny až kolem pondělní půlnoci. Požářiště hlídali  do úterního dopoledne dobrovolní hasiči z Bruntálu.

Foto: Štěpán Mikulka, HZS MSK + etc
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje