Sedm jednotek zasahovalo při požáru pily

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

31.07.2023 | Ludvíkov/ Moravskoslezský kraj
Sedm jednotek zasahovalo při požáru pily

V neděli 30.7.2023, krátce po druhé hodině odpolední, vyjelo sedm jednotek hasičů k požáru pily na zpracování dřeva do obce Ludvíkov na Bruntálsku. Hasiči během zásahu vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu, na místě zasahovalo celkem deset cisteren a dvě automobilové plošiny.

Operační středisko přijalo informaci o požáru v Ludvíkově ve 14:17 hod. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanic Bruntál a Rýmařov, spolu s nimi dobrovolní hasiči z Vrbna pod Pradědem, Světlé Hory, Malé Morávky, Dolní Moravice a Andělské hory.

Již při příjezdu hasičů na místo události byl vidět kouř stoupající ze střechy pily. Během průzkumu bylo zjištěno, že hoří uvnitř haly o rozměrech 60x10 metrů. Plameny se začaly pomalu šířit i na střechu pily. Hasiči na boj s ohněm nasadili celkem tři vodní proudy, kdy pomocí dvou hasičských plošin hasili střechu pily a současně i uvnitř haly hasili technologie na zpracování dřeva a zásobník s peletami.

Hasiči dostali požár pod kontrolu během hodiny. Následně museli hasiči rozebírat a dohašovat lokální ohniska, rozebírat konstrukce střechy zasažené plameny a současně i dohašovat a vybírat pelety ze zásobníku, který byl uvnitř haly.

Hasičům se podařilo požár kompletně zlikvidovat za další tři hodiny. Přesná příčina požáru je v šetření, škoda způsobená požárem byla předběžně vyčíslena na tři milióny korun.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje