Senior při neopatrném ořezávání vysokého ovocného stromu spadl z žebříku z pětimetrové výšky .Ostravští hasiči jej v bezvědomí složitě transportovali k sanitce

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

29.08.2017
Senior při neopatrném ořezávání vysokého ovocného stromu spadl z žebříku  z pětimetrové výšky .Ostravští hasiči jej v bezvědomí složitě transportovali k sanitce
            Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) z Ostravy se zapojily před úterním polednem 29.8.2017 do záchrany a hlavně do delšího transportu seniora, který při neopatrném ořezávání vysokého ovocného stromu v Ostravě-Zábřehu spadl z žebříku zhruba z pětimetrové výšky a skutálel se po svahu. Muž se zranil a byl převezen do nemocnice.

ViewImage-aspx.jpg
            Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno necelou hodinu před úterním polednem. Do ostravské části Zábřeh vyjely dvě ostravské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK).

hhhh.jpg
            Zhruba sedmdesátiletý muž ležel po pádu z žebříku na zemi v zahrádkářské kolonii nedaleko slepého ramena řeky Odry a byl při vědomí. Hasiči jej ve spolupráci s týmem ZZS MSK položili do vakuových nosítek a vynesli prudkým svahem nahoru, když jim tíhu „břemene“ odlehčovalo shora natažené lano v rukou kolegů. Pak ještě pokračovali několik desítek metrů zahrádkářskou částí až k sanitce.
 hhhhhh.jpg

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje