Šestnáct hasičských sborů a jednotek zasahovalo u požáru střechy bývalé kotelny v Ostravě - Svinově

HZS Moravskoslezký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

11.03.2018

V sobotu 10. března 2018, od 21:00 hod jedenáct hasičských vozidel likvidovalo požár bývalé kotelny v průmyslovém areálu v těsné blízkosti železničního nádraží v Ostravě - Svinově.

ViewImage.jpg

Požár, který zachvátil střechu kotelny v bývalém areálu válcovny na Bílovecké ulici v Ostravě
- Svinově byl na operační a informační středisko HZS Moravskoslezského kraje ohlášen v 17:40 hodin v sobotu 10. března 2018. Postupně bylo na místo vysláno osm hasičských jednotek, pět jednotek HZS Moravskoslezského kraje a tři jednotky sboru dobrovolných hasičů.

ViewImage-(4).jpg

Na místě požáru bylo postupně nasazeno 11 hasičských vozů. Kromě cisternových hasičských automobilů byla nasazena i hasičská výšková technika (automobilová plošina a automobilový žebřík), ze kterých bylo prováděno hašení.

ViewImage-(6).jpg

V současné době v souvislosti s požárem hasiči neevidují žádnou zraněnou nebo usmrcenou osobu. Škoda bude stanovena až po likvidaci požáru.

por. Ing. Marek Gašparín, Ph.D.
zastupující tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje