Škodu za 25 milionů napáchal požár v lakovně

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

17.07.2021 | Ostrava/ Moravskoslezský kraj
Škodu za 25 milionů napáchal požár v lakovně

Tři jednotky ostravských hasičů zasahovaly krátce před 7. hodinou ranní v Ostravě-Vítkovicích u požáru lakovny ve firmě zabývající se výrobou ocelových lahví. Škoda vzniklá požárem dosáhla 25 mil. korun.

Událost byla na operační středisko hasičů nahlášena v 6:49 hod. ráno. Na místě zasahovala jednotka profesionálních hasičů ze stanice Ostrava-Zábřeh spolu s dobrovolnými kolegy z Radvanic a Zábřehu. Na místě zasahovalo celkem 7 hasičských vozidel, z toho 5 cisteren.

Hasiči ihned po příjezdu zjistili, že došlo k požáru v lakovně, ve které je umístěn i robot určený k nanášení barev na ocelové láhve. Hasiči nasadili na boj s plameny dva vodní proudy. Před příjezdem hasičů opustilo budovu 60 zaměstnanců firmy.

Požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu během hodiny, dalších 30 minut jim trvala celková likvidace, kdy museli ochlazovat okolní konstrukce a požárem zasaženého robota. Následně bylo přetlakovým ventilátorem provedeno nutné odvětrání zakouřených prostor a závěrečný průzkum pomocí termokamery.

Po provedení finálního průzkumu bylo místo předáno vyšetřovatelům z řad hasičů, kteří nyní budou zjišťovat, co bylo příčinou vzniku požáru. Předběžná škoda byla vyčíslena na 25 milionů korun.

Zdroj:  HZS Moravskoslezského kraje